کشتار شیعیان حوثی به دستور رئیس جمهور یمن صورت گرفت

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ حمله نیروهای امنیتی یمن به جوانان حوثی در مقابل مقر نهاد امنیت ملی یمن که به دستور رئیس جمهور این کشور صورت گرفت، خشم تظاهرات کنندگان و ادامه اعتراضهای آنان و نیز تاکید بر برچیده شدن این نهاد را به دنبال داشته است.

حمله نیروهای امنیتی یمن که تحت نظارت آمریکا تربیت شده اند با جوانان حوثی در حالی صورت گرفت که آنان برای دفاع از خود در برابر تیراندازی نیروهای امنیتی هیچ وسلیه ای در اختیار نداشته و کاملا بی دفاع بودند.

گفته می شود که نیروهای امنیتی که لباس شخصی به تن داشتند با بالا رفتن از بام خانه ها تظاهرات کنندگان را هدف تیراندازی قرار داده و حتی سه تن از زخمی ها را که به بیمارستان پلیس منتقل شده بودند دستگیر کرده و از بیمارستان بیرون بردند.


متن کامل در ادامه مطلب...

در این میان محمد إسماعیل الشامی، هماهنگ کننده ائتلاف بین المللی دفاع از حقوق و آزادی ها در اظهاراتی که در پی حمله مزبور ایراد کرد، حمله نیروهای امنیتی به تظاهرات کنندگان را که بر اساس حق قانونی تظاهرات کرده اند چیزی جز تروریست سازمان یافته ندانست.

وی که در فرانسه در تبعید به سر می برد افزود: اقدام وحشیانه نیروهای امنیتی علیه تظاهرات کنندگان بیانگر این است که حکومت نظامی کنونی ، سرکوب مخالفان را راهی برای ادامه حاکمیت خود می داند.

رئیس جمهور کمیته تحقیق بی طرف تشکیل دهد

الشامی، توسل افراطی به قدرت و سرکوب علیه غیرنظامیان را محکوم کرده و عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن را به تشکیل فوری یک کمیته تحقیق بی طرف و نیز تحویل عاملان حمله به تظاهرات کنندگان را به دادگاه فراخواند.

وی تاکید کرد که ائتلاف بین المللی دفاع از حقوق و آزادی ها در صدد تشکیل پرونده مربوط به نقض حقوق بشر و افراط در توسل به زور و سرکوب و تحویل آن به دادگاههای بین المللی است تا به این مسائل رسیدگی کند.

الشامی اظهار داشت: بی توجهی به نقض حقوق بشر در یمن که پیش از سرکوب تظاهرات کنندگان نیز بارها در خصوص مسائل مختلف رخ داده و می دهد موجب می شود، رئیس جمهور به عنوان فردی که به قانون توجه نداشته و یا شریک جنایت کاری است، شناخته شود.

این در حالی است که سرکوب جوانان حوثی موجب شد که حوثی ها تظاهراتی را در صنعا برگزار و تاکید کردند که ما تا تشکیل دولت عادل که به حکومت نهادهای ظالمانه و مستبد پایان دهد به اعتراضات خود ادامه می دهیم

تاکید بر منحل شدن نهاد امنیت ملی

آنان منحل شدن نهاد امنیت ملی را که به شکل غیر قانونی تشکیل شده، خواستار شده و دلیل این درخواست را اینگونه بیان کردند:

اول: نهاد مزبور پیش از انقلاب جوانان و پس از آن جنایت های متعددی را در حق مردم یمن مرتکب شده است.

دوم: نهاد امنیت ملی به اقدامات وحشیانه متوسل شده  و دهها تن از جوانان را راهی زندان و سلول های انفرادی کرده و بدترین شکنجه ها را علیه آنان به کار گرفته است تا جایی که در برخی موارد  فوت زندانی را به دنبال داشته است.

سوم: نقض ساده ترین حقوق  انسانی.

چهارم: دستگیری جوانان انقلابی و نامعلوم بودن سرنوشت آنان.

پنجم: روی کار آوردن اشخاص فاقد صلاحیت در دستگاههای دولتی و دخالت در مسائل مختلف کشور.

ششم: عدم هیچ گونه نظارت بر نهاد مزبور.

هفتم: مشروعیت نداشتن نهاد سرکوب گر در کشوری که مدعی دموکراسی است.

هشتم: نقض حرمت منازل مسکونی و آدم ربایی.

نهم: اجرای برنامه هایی که به نفع کشور نبوده بلکه در خدمت منافع آمریکا و کشورهای غربی است.

جوانان انقلابی یمن با برشمردن موارد فوق، منحل شدن نهاد امنیت ملی و دستگیری عاملان جنایت و پیش از همه رئیس این نهاد و تحویل آنان به دادگاههای عادلانه را خواستار شدند.

آنا تاکید کردند که رئیس جمهور باید مسئولیت کامل تاخیر در اجرای خواسته های انقلابیون و نتایج حاصل از آن را بپذیرد.